44891831 (021)

1031226 (0912)

آموزشگاه درام

آموزشگاه درام اگر علاقه مند به یادگیری سازهای پرکاشن مثل درام هستید، پیشنهاد میکنیم تا در دوره های آموزشگاه درام داروک در جنت آباد تهران شرکت کنید.
تمامی ساز های غربی کوبه ای یا ضربی نظیر پرکاشن و درام در آموزشگاه موسیقی داروک به صورت تخصصی تدریس می شود.

آموزش ساز های ایرانی و غربی

در گستره این جهان و هنری که در آن معنا یافته است ,موسیقی در تار و پود این دنیا بافته و پرداخته شده است.در جای جای جهان موسیقی رنگ و بویی از فرهنگ و آداب و آیین آن مردمان دارد و به همین دلیل ساز های متفاوتی متناسب با نوع نگآموزشگاه موسیقی داروکاه و فرهنگ مردمان مختلف در سراسر دنیا شکل گرفته است. مهم ترین فعالیت آموزشی آموزشگاه موسیقی داروک,آموزش انواع سازهای ایرانی و غربی به هنرجویان عزیز است.

درام یک ساز از خانواده سازهای کوبه ای در موسیقی جهانی است. در سیستم رده بندی ساز هارنباستل ساش، یک ساز ممبرنوفون (پوستی) است. درامز (drums) حداقل از یک پوسته تشکیل شده که سردرام یا پوست درام نامیده می شود که روی پوسته است و با تماس مستقیم دست نوازنده درام یا چوب درام (درام استیک) باعث تولید صوت می کند. معمولا طنین روی سطح پایینی درام، صدای بم تری به نسبت ناحیه بالایی آن می دهد. تکنیک های دیگر درامز که باعث تولید صدا توسط درامز (drums) می شوند مانند تامپ رول وجود دارند. درامز ها قدیمی ترین و همه گیر ترین سازهای دنیا هستند و طراحی اولیه آن ها بعد از هزاران سال هنوز دست نخورده باقی مانده است. درامز (drums) بصورت فردی نواخته می شود که نوازنده از یک تک درام یا سایر درامز ها مانند djembe استفاده می کند. بقیه بصورت نرمال در ست درام هایی از دو و یا بییشترکه تماما توسط یک نفر نواخته می شوند، مانند درامز هایی مثل بانگو و تیمپانی تشکیل شده اند. تعدادی از درامز های گوناگون کنار هم با سنج (سیمبال یا cymbals) یک درام کیت مدرن و پایه را تشکیل می دهند.

ساکسیفون یکی از سازهای بادی است که در آموزشگاه موسیقی داروک به صورت تخصصی زیرنظر اساتید مجرب حوزه موسیقی به هنرجویان علاقه مند آموزش داده می شود.ساز ساکسیفون یک قمیش دارد. این ساز را آدولف ساکس در سال‌های ۱۸۴۰ اختراع کرد و بنام او ساکسیفون نام گرفت. ساکسیفون جز ساز های بادی چوبی تک زبانه می باشد . ساک انواعی مانند ساکسیفون سوپرانو، ساکسیفون آلتو و ساکسیفون تنور دارد، که تفاوت آن‌ها در دامنه صدایی آن‌ها است. اگرچه این ساز در اصل برای ارکستر و دسته موزیک نظامی تهیه شد ولی امروزه بیشتر در موسیقی جاز و مردم‌پسند به کار می‌رود. ویژگی این ساز جر ساز های انتقالی می باشد . این ساز از خانواده کلارینت ها می باشد و جنس ان از فلز است . ساکسیفون جز ساز های ارکستر سمفونیک نمی‌باشد . برخی از ساکسیفون های رایج : ساکسیفون سی بمل : در سه نوع سوپرانو * تنور و باس ساکسیفون می بمل (ساکسیفون باریتون) برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برکزاری دوره های آموزش ساز های بادی در آموزشگاه موسیقی داروک با پل های ارتباطی ما در تماس باشید.

ساز ارگ در گروه ساز های کلید دار یا کلاویه ای جای می گیرد و در آموزشگاه موسیقی داروک به صورت تخصصی و حرفه ای به هنرجویان علاقه مند آموزش داده می شود. ارگ (Organ) از مهمترین سازهای قرون وسطی (1000 – 1450) است که بسیاری از علوم مهم موسیقی مانند گام و فواصل تمپره، کنترپوان، بافت های هموفونیک و پولی فونیک و هارمونی و... بر روی این ساز و توسط نوازندگان این ساز شکل گرفت. سخت ترین نت خوانی مربوط به ساز ارگ بوده که بر روی سه خط حامل (خط پایین برای پدالهای باس، خط وسط برای دست چپ و خط بالا برای دست راست) نوشته می شد. وسعت این ساز چیزی در حدود 5/9 اکتاو (دو اکتاو بیشتر از پیانو های امروزی) بوده است. از سال 1709 که پیانو توسط کریستوفری اختراع گردید، بسیاری از ارگ نوازان به نوازندگی پیانو پرداختند و تکنیکهای چند صد ساله ارگ را به پیانو منتقل نمودند. بسیاری از آثار یوهان سباستیان باخ (ارگ نواز و آهنگساز شهیر آلمانی) که امروزه با پیانو نواخته می شوند، برای ارگ (و حتی قبل از اختراع پیانو) نوشته شده بودند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برگزاری دوره های آموزش ارگ در آموزشگاه موسیقی داروک با این مرکز موسیقی در تماس باشید.

مطالب و مقالات تخصصی موسیقی

مطالب و مقالات تخصصی موسیقی در تمامی حوزه های مرتبط با موسیقی توسط اساتید برتر و مجرب این حوزه در ایران و سراسر جهان مورد تحقیق و پژوهش واقع شده است.مطالب و مقالات تخصصی موسیقی در زمینه های آموزش ساز ایرانی و جهانی ,آموزش آواز,آهنگسازی,گروه نوازی,برگزاری کنسرت,آموزش موسیقی به کودکان,سلفژ,هارمونی و ... کار شده است.علاوه بر آن تحقیقات بینارشته ای میان موسیقی و سایر علوم انجام پذیرفته است.مانند موسیقی و روانشناسی که در حوزه علوم انسانی قرار دارد.

محبوبیت ساز گیتار بر همگان واضح و مبرهن است. این ساز زهی غربی، لقب پرکاربردترین و محبوب‌ترین ساز زهی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. همین مسئله باعث شده تا این ساز در سبک های مختلفی ساخته شده و در آموزشگاه موسیقی از مراحل مقدماتی و مبتدی آموزش داده شود. آموزش گیتار پاپ، آموزش گیتار الکتریک ، آموزش گیتار کلاسیک، آموزش گیتار فلامنکو بخشی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دوره های آموزش گیتار هستند که در آموزشگاه موسیقی داروک نیز برگزار می شود. این دوره های آموزش گیتار از محبوب ترین دوره های آموزشی در آموزشگاه موسیقی داروک است که در سطوح مقدماتی و پیشرفته در آموزشگاه موسیقی داروک برگزار می شود. آموزش گیتار مبتدی و آموزش گیتار حرفه ای توسط استاد حامد آزادی در آموزشگاه موسیقی داروک برگزار می شود. شما می تواند برای دریافت اطلاعات مربوط به شهریه دوره ها، زمان کلاس ها و اساتید با تلفن های تماس آموزشگاه موسیقی داروک در ارتباط باشید.

با ما همراه باشید تا علاوه بر توضیح ساختار دف، آموزش تخصصی دف، بهترین دوره آموزش دف و نحوه آموزش دف در آموزشگاه دف داروک را به صورت گام به گام به شما شرح دهیم. ساختار دف ساختار دف تشکیل شده از حلقه‌ای چوبی که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند. ار لحاظ ساختاری دف به ساز دایره شباهت داد اما کمی بزرگتر از آن است و البته صدای بم‌ تری دارد . حلقه ی چوبی دف عرضی حدود ۷ سانتی‌متر و قطری حدود 35 سانتی‌متر دارد. پوستی نازک که بر یک سمت دیوار ساز کشیده شده و در داخل جدار چوبی آن حدود ۴۰ حلقه‌ی فلزی تعبیه شده است. کاربرد این حلقه ها این است که میتوانند صدایی زنگ‌وار در طنین اصلی دف تولید کنند که حالت دلنشینی را ایجاد می کند. آموزش دف در همه سنین امکان پذیر است. برای آموزش دف در سنین پایین زیر 15 سال بهتر است اول دوره ها آموزشی ارف را بگذرانند، نوجوانان و بزرگسالان هم می توانند اقدام به آموزش دف در آموزشگاه موسیقی داروک نمایند. . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش دف و آموزش تخصصی دف و شرکت در بهترین دوره آموزش دف ، از طریق سایت ما و یا شبکه های اجتماعی آموزشگاه داروک با اساتید ما در ارتباط باشد..

گیتار را حرفه ای بیاموزید دوره های آموزش گیتار از محبوب ترین دوره های آموزشی در آموزشگاه موسیقی داروک است. نمی شود کسی را ببینید و بگوید به ساز گیتار علاقه مند نیست. محبوبیت و شهرت این ساز جهانی است و در تمام دنیا به صورت تخصصی و حرفه ای تدریس می شود. ساز گیتار به خاطر کاربردش در سبک های مختلف موسیقی در مدل های مختلفی نیز ساخته شده است که نوع نوازندگی آن را در هر سبک منحصر به فرد می کند. گیتار کلاسیک ، گیتار پاپ، گیتار فلامنکو، گیتار الکتریک و ... از مشهورترین انواع گیتار هستند که در کشور ما ایران در آموزشگاه موسیقی تدریس می شود. آموزشگاه موسیقی داروک نیز این افتخار را دارد تا از برگزار کننده های دوره آموزش گیتار در شهر تهران باشد و سالانه هنرجویان زیادی را برای جامعه موسیقی کشور هنر موسیقی بیاموزد. دوره آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی داروک با بهترین اساتید حوزه موسیقی در دوره های آموزش گیتار کلاسیک، آموزش گیتار پاپ ، آموزش گیتار فلامنکو، آموزش گیتار الکتریک و ... برگزار می شود. علاوه بر آن می توان دوره های آموزش گیتار را با هر یک از اساتید در دوره های آموزش گیتار مبتدی و آموزش گیتار تخصصی دنبال نمود.

موسیقی را در گروه تاثیرگذارترین هنرها برشمرده اند. هنری که به صورت مستقیم با روح و جسم انسان سر و کار دارد. هم می توان متعالی باشد و هم سخیف. به انتخاب ما و نوع نگاه مان وابسته است. محققان و دانشمندان در زمینه موسیقی که گروه هدف خود را در آزمایش کودکان زیر هفت سال قرارداده بودند، به این نتیجه رسیدند کودکانی که دوره های آموزش موسیق را پشت سر گذاشته اند، در برقراری ارتباط موثر با دیگران موفق ترند و امور را با اعتماد به نفس بالاتری به سرانجام می رسانند. این تاثیر فوق العاده است و تا پایان عمر همیشه به یاری کودک خواهد آمد. پیشنهاد ما برای شما این است تا موسیقی را در برنامه اصلی آموزش فرزندان خود در کنار دروس قرار دهید تا شهاد تاثیر شگرف آن بر کودکاپن زی هفت سال باشید. آموزش موسیقی در شخصیت کودک تاثیرگذار است. سبب افزایش اعتماد به نفس او می شود. مهارتی با ارزش محسوب می شود. می تواند زمینه را برای یادگیری مهارت های سخت تر با رشد ذهنی و فکری کودک فراهم کند. پس موسیقی مهم است... دوره های آموزش موسیقی کودک با نام دوره های ارف کودک و ارف کودکان در آموزشگاه موسیقی داروک برگزار می شود. برای شرکت در این دوره ها با تلفن های تماس 09121031226 تماس حاصل فرمایید.

خلاصه ای از تاریخچه تنبور بر گرفته از کتب و دوران مختلف کارنامه اردشیر بابکان: بعداز حمله اسکندر مقدونی و برچیده شدن شاهنشاهی هخامنشی در سرتاسر ایران ۲۴۰ کدخدا بود که هر کدخدایی قسمتی از ایران را اداره می کرد.اردوان کدخدا و حکمران سرزمین پارس بود.آوازه ی اردشیر به گوش اردوان رسیده بود او را به پارس دعوت کرد و مدتها پذیرای او بود روزی در شکارگاه اردشیر گوری را نیک بزد،مردم جویا شدند که کار کیست،اردوان گفت کار من است اردشیر از دروغ او برآشفت و با او به ستیزه برخاست.اردوان اردشیر را در ستورگاه زندانی کرد اردشیر در زندان اوقات خود را با تنبور نوازی و آوازخوانی سپری می نمود و پس از چندی به دستیاری یکی از نزدیکان اردوان از زندان گریخت و پس از مدتی حکومت مرکزی و مقتدر ساسانی را تشکیل داد. رساله درخت آسوریک: عده ای آن را درخت خرما پنداشتند و بز بعضی ها گاو دانستند برخی گوزن و عده ای همان بز. این منظومه شامل۱۲۱ سطر یا بیت است که در آن به تنبور به صورت نیکویی اشاره شده است.در سطر ۱۰۱ از این مناظره نام پنج ساز کهن ایرانی از جمله تنبور ذکر گردیده است دایره المعارف باستانی بندهش: وین بانگ آن است که پرهیزکاران نوازند و اوستا بر خوانند بربط و تنبور و چنگ و هر ساز زهی دیگر که نوازند وین خوانند. آثار بعضی از معاصرین ایرانی ساز دیگری در ایران بنام تنبور سابقه قدیم دارد ...این ساز دو سیم داشته و مضرابی بوده و با انگشتان دست راست نواخته می شده هم اکنون در کرمانشاهان معمول است .دسته تنبور راست و بلند است .عده پرده های آن کمتر از تار است .شکل تنبور همه جا در نقاشی های قدیم بخصوص در مینیاتورها دیده می شود و کاسه آن از جنس چوب است و دهانه آن هم پوست ندارد مثل سه تار ولی کاسه اش بزرگتر است به شکل یک نصفه خربزه بنظر چنین می رسد که سه تار از نوع تنبور بوده با این تفاوت که تنبور را با چهار انگشت دست راست ، بدون شصت به صدا در می آورند ولی در سه تار ، ناخن سبابه عمل مضراب را انجام می دهد. کتاب سازهای ملی نوشته عزیز شعبانی جلد دوم فصلی به تنبور و مشتقات آن اختصاص یافته که به معرفی تنبور و سازهای هم خانواده اش پرداخته است که به قسمتی از آن اشاره می شود: تنبور سازی است زهی با دسته ای بلند شبیه به سه تار ....در حال حاضر دارای چهارده پرده می باشد.این ساز را مانند دوتار محلی با پنجه می نوازند ولی ریزه کاری های به خصوصی دارد که در دوتار معمول نیست ...تنبور بیشتر مورد استفاده دراویش کرمانشاهان قرار می گیرد که نواهای مذهبی خود را به طرز جالبی با آن می نوازند ، صدای کم عارفانه تنبور در این مناطق توام با دف است. آثار بعضی از معاصرین خارجی در کتاب تاریخ سازهای موسیقی نوشته کورت ساکس تنبور ایران با ارائه تصویر معرفی گردیده است.که مختصری از آن چنین است،عود دسته بلند که تنبور نامیده می شود صدایی تیز و فلزی دارد و می توان خیلی ظریف نواخته شود این ساز بدنه ی کوچک گلابی شکل با یک گردن دراز دارد،اجزا آن بدون میخ به هم متصل شده دارای چند گوشی و چند سیم نازک می باشد.گوشی ها به شکل ( T ) است که بعضی از جلو و بعضی از کنار نصب شده اند تنبور شبیه به سازهای زمان اعراب قدیم و ایران قدیم ترکیه قدیم می باشد.

از سه تار خود چگونه نگهداری کنیم؟ ۱.ساز سه تار را در محیط های مرطوب و خیس قرار ندهید. ۲.ساز سه تار را در مجاورت نور خورشید، حرارت و مکان های گرم نگذارید. ۳.همیشه ساز سه تار را در جعبه یا کاور بگذارید. 4.ساز را آویزان کنید و از خوابانیدن آن روی زمین خود داری نمائید.(اگر ساز آویزان باشد گرانیگاهش بر زمین عمود خواهد بود و نیروی جاذبه ی زمین اثری بر روی دسته ی ساز نمی گذارد) ۵.کوک ساز سه تار حتما مطابق نت سی بمل دیاپازون کوک نمائید تا به دسته ی ساز فشاری وارد نشود. (سیم اول سه تار نیم پرده پائینتر از دیاپازون یعنی سی بمل کوک میشود ولی در اجرا و نت نویسی نت دو خوانده و اجرا میشود) ۶.اگر قرار است دستگاه خاصی را به سه تار اجرا کنید، از یک ماه قبل کوک ساز را روی همان دستگاه قرار داده و تغییر ندهید۰(حاصل این کار این است که ساز به آن کوک مورد نظر عادت کرده هم لحن بهتری میدهد هم موقع اجرا از کوک خارج نمیشود) ۷.در جعبه ی ساز نم گیر بگذارید. ۸.با دست کثیف مخصوصا چرب ساز سه تار نزنید.(پرده های ساز از بین میروند) ۹.اگر از ساز سه تار مدتی استفاده نکنید، صدای آن میخوابد پس حتما چند وقت یک بار با ساز بنوازید. برای ثبت نام در دوره های آموزش سه تار در آموزشگاه موسیقی داروک، با تلفن های تماس آموزشگاه در تماس باشید.