44891831 (021)

1031226 (0912)

  • 1397-03-29

به سرپرستی «مهرداد کریم خاوری» گروه «دف‌نوازان مشتاق» ششم و هشتم تیرماه در تالار وحدت می‌نوازد

کنسرت گروه «دف نوازان مشتاق» به سرپرستی «مهرداد کریم خاوری» - نوازنده و مدرس سازهای کوبه‌ای- ششم و هشتم تیرماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

بخش اول این کنسرت به بداهه‌نوازی، «فردین کریم خاوری» نوازنده تار، سه تار و شور انگیز به همراهی مهرداد کریم خاوری اختصاص دارد. در بخش دوم نیز گروه «دف نوازان مشتاق» متشکل از ۶۰ نفر نوازنده سازهای کوبه ای شامل سازهای دف، تنبک، ضرب زورخانه، دهل، سنج و دمام به سرپرستی مهرداد کریم خاوری به اجرای قطعاتی از ساخته و تنظیم های این هنرمند می پردازند.

مهرداد کریم خاوری متولد ۱۳۴۷ در شهر سنندج از سال ۱۳۶۱ تدریس دف را در تهران آغاز کرده است. او در آلبوم‌های متعددی از جمله «یادواره نور علی برومند» گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی به هنرنمایی پراخته و از آثار او می‌توان به «حلقه هستی»، «حلقه رندان» و «کتاب آیین دف نوازی» (در سه جلد) نام برد. این هنرمند تاکنون در کنار گروه های مختلف کنسرت هایی در ایران و خارج از کشور اجرا کرده است.

گروه «دف نوازان مشتاق» از سال ۷۶ به سرپرستی مهرداد کریم خاوری تاسیس شد و در دوران فعالیت خود کنسرت هایی در تهران (تالار وحدت)، شهرستان‌ها و خارج از کشور روی صحنه برد.

عواید فروش شب اول این کنسرت به موسسه خیریه شروین اختصاص خواهد داشت.